پاورپوینت مفهوم اعتکاف چیست

مطالب دیگر:
🔗دانلود طرح توجیهی: تولید زعفران فرآوری شده به روش فریز درایر🔗دانلود طرح توجیهی: تولید یاتاقان مگنتی🔗دانلود طرح توجیهی: تولید واگن باری🔗دانلود طرح توجیهی: تولید توربو موتور دوار چهار زمانه🔗دانلود طرح توجیهی: تولید ورق کامپوزیتی🔗دانلود طرح توجیهی: تولید کاغذ تیشو🔗دانلود طرح توجیهی: تولید تجهیزات آسانسور🔗دانلود طرح توجیهی: تولید دستگاه سانتریفیوژ در صنایع غذایی🔗دانلود طرح توجیهی: تولید قطعات سرامیکی🔗دانلود طرح توجیهی: تولید پودر گوشت🔗دانلود طرح توجیهی: تولید پودر خون🔗دانلود طرح توجیهی: تولید سنگ مصنوعی🔗دانلود طرح توجیهی: تولید پمپ های انتقال بتون🔗دانلود طرح توجیهی: تولید دستگاه پخت نوری🔗دانلود طرح توجیهی: تولید پلاستیک خود چسب🔗دانلود طرح توجیهی: تولید پیگمنت اکسید آهن🔗دانلود طرح توجیهی: تولید پیستون خودرو به روش ریخته گری SLC شام🔗دانلود طرح توجیهی: احداث نیروگاه مولد مقیاس کوچک با قابلیت CHP به ظرفیت 5 مگاوات🔗دانلود طرح توجیهی: تولید نودل🔗دانلود طرح توجیهی: تولید مخزن CNG موتورسیکلت
پاورپوینت اعتکاف چیست شامل 15 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان کاربرد دارد . مشخصات فایل تعداد صفحات15حجم4174/226 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx توضیحات کامل پاورپوینت اعتکاف چیست پاورپوینت اعتکا...

پاورپوینت اعتکاف چیست شامل 15 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان کاربرد دارد .


مشخصات فایل
تعداد صفحات15حجم4174/226 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل

پاورپوینت اعتکاف چیست

پاورپوینت اعتکاف چیست شامل 15 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

ریشۀ این واژه، عَکَفَ یَعْکُفُ و یَعْکفُ و مصدر آن عَکْف عُکُوف به معنای روی کردن به چیزی، مواظبت بر چیزی، روی برنگرداندن از آن و به معنای اقامت بر چیزی نیز گفته شده است. اعتکاف از باب افتعال و به معنای اقامت در مکانی و حبس شدن در جایی استعمال شده است. شیخ طوسی معنای لغوی آن را درنگ طولانی در یک مکان گفته است.

در قرآن: مشتقات ثلاثی مجرد این واژه به صورت یعکفون، عاکف، عاکفین، به معنای معتکفین استعمال و در آیۀ 25 فتح به معنای محبوس بکار رفته است.

در اصطلاح: شهید اول اعتکاف را به سه روز و بیشتر ماندن در مسجد جامع در حال روزه تعریف کرده. روشن است که تصرف شارع در معنای لغوی اعتکاف به اضافه کردن شرایطی به آن می‌باشد.

تاریخچه: از آیۀ زیر استفاده می‌شود اقامت در جایی برای عبادت، در ادیان توحیدی دیگر شناخته شده بود که:

«وَعَهِدْنَا إِلَى إِبْرَاهِیمَ وَإِسْمَاعِیلَ أَن طَهِّرَا بَیْتِیَ لِلطَّائِفِینَ وَالْعَاکِفِینَ وَالرُّکَّعِ السُّجُودِ» (بقره/125)

«خداوند به ابراهیم و اسماعیل (علیه‌السّلام) دستور می‌دهد خانه‌ام را برای طواف کنندگان و معتکفان و راکعان و ساجدان تطهیر کنید».

پیامبر اکرم (صلی‌الله‌علیه‌وآله) هر سال ده روز از ماه رمضان را در مسجد النبی اعتکاف می‌کرد، ظاهراً اولین اعتکاف را در ده روز اول آن ماه و دومین اعتکاف را در ده روز دوم و سرانجام ده روز آخر ماه رمضان را برای اعتکاف انتخاب کرد، و به گونه‌ای به این کار اهمیت می‌داد که در سال دوم هجرت که جنگ بدر در ماه رمضان اتفاق افتاد و پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌وآله) نتوانست اعتکاف کند سال بعد، بیست روز اعتکاف کرد. از آن حضرت، پاداش ده روز اعتکاف در ماه رمضان برابر با دو حج و دو عمره نقل شده است. لیکن ثواب برآوردن حاجت مؤمن، برتر از دو ماه اعتکاف در مسجدالحرام می‌باشد.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

حکم اعتکاف

مکان اعتکاف

شرایط اعتکاف

پایان

عنوان : اعتکاف چیست

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 15

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت


"